Představme se...

 

Všichni známe pořekadlo "Jíme, abychom žili, nežijeme, abychom jedli", ale upřímně si povězme, že jídlo znamená pro většinu z nás hrozně moc. Je jedno, jestli vyznáváme zdravou či nezdravou stravu, ale všichni máme nějaké oblíbené pochoutky, něco na čem tzv. ujíždíme....a najednou se zdá, že nemůžeme skoro nic. Ze začátku se to opravdu jeví tak černě. Bohužel.

Teprve když si "vygooglujete" veškeré možné informace o této nemoci a o panu nepříteli lepku,  tak si konečně také uvědomíte, že to není smrtelná nemoc, že někteří lidé mají mnohem, mnohem větší zdravotní problém......začnete hledat jiné možnosti, z čeho a jak nejlépe lepek nahradit.....je to skutečná "challenge"........my se pokusíme ukázat, že to jde a navíc zdravě a stylově :-)

Tento blog pro vás rozjely dvě nadšené kuchařky a  pekařky, které se vše naučili vlastními silami. Jsme maminka a teta holčičky, která je už tři roky celiak, obě dvě se vždy snažily vařit a péct zdravě, takže ví, že bezlepková dieta neznamená automaticky strava zdravá ... v obchodech nám prodají leccos....že?

Takže jsme se rozhodly o své těžce ;-) získané zkušenosti podělit a podpořit všechny lidi, kteří jsou celiaci (fuj, to slovo zní nic moc škaredě a už ho nebudeme používat), nebo se z různých důvodů jako je alergie, zdravý životní styl, snaží vyhýbat lepku.
Ve dvou (či ve více) se to lépe táhne :-)

Zdraví vás Petra a Pavla

PS: Pokračování brzy..............Žádné komentáře:

Okomentovat